Úvod / Články / Sprievodca liečivými kameňmi – V. časť - Ametrín, býčie oko, citrín
Tlačiť

Sprievodca liečivými kameňmi – V. časť - Ametrín, býčie oko, citrín

Prinášame Vám ďalší diel nášho sprievodcu liečivými kameňmi. Prečítajte si, či práve pre Vás nie je vhodný ametrín, býčie oko či citrín.

Sprievodca liečivými kameňmi – V. časť - Ametrín, býčie oko, citrín

Ametrín

Ametrín pomáha harmonizovať auru, dať ju do súladu a negatívnu energiu nahrádza pozitívnou. Telo napĺňa svetlom a radosťou. Môže byť vhodným kameňom pri boji so závislosťami. Workoholikom môže pomôcť pri prehodnotení svojho života a nájdení toho pravého zmyslu. Využíva sa aj na uľahčenie komunikácie s duchovnými bytosťami.

Znamenie zverokruhu: Blíženci

Čakra: Temenná

Býčie oko

Liečivé vlastnosti: je vhodným kameňom po náročnom a vyčerpávajúcom období, pretože nabíja človeka pozitívnou energiou.  Môže mať priaznivý vplyv na depresívne stavy, podporiť liečbu hrdla a očí. Je pomocným kameňom pri získavaní sebaistoty, prekonávaním strachu z vystúpenia pred publikom. Môže byť nápomocný na podporu zotavenia sa po chirurgických zákrokoch. Tiež pomáha uvoľňovať svalové kŕče.

Duševné vlastnosti:  býčie oko si môžeme zvoliť, keď potrebujeme zmenu v živote, podporiť chuť ísť ďalej, napredovať. Je to kameň odvahy, ktorý má pôsobiť ako aktivátor energie, nasmerovať k aktívnemu prežívaniu života.

Ochranné funkcie: býčie oko pomáha udržiavať našu, je ochranným kameňom chirurgov.

Prvok: zem

Čakra: koreňová, krčná

Citrín

Liečivé vlastnosti: citrín si možno vybrať pri problémoch s črevami, slezinou a žlčníkom. Môže byť nápomocný pri znižovaní toxínov v tele a podpore liečenia depresívnych stavov.. Zmierňuje kožné problémy a alergie.

Duševné vlastnosti: citrín prináša do života radosť a prosperitu. Pomáha pri potrebe zahĺbiť sa do svojho vnútra a venovať sa sebe samému. Pomáha prikloniť sa k správnemu rozhodnutiu, keď prežívame vnútorný rozpor. Dokáže harmonizovať narušené rodinné či pracovné vzťahy.. Nosením v peňaženke nám pomôže k zisku financií.

Ochranná funkcia: citrín vyžaruje pozitívnu energiu, ktorá zaháňa nočné mory.

Prvok: vzduch

Čakra: solárneho plexu

Galéria k článku

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Chcete vedieť o novinkách a akciách v našom eShope?

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a 1x mesačne vás budeme informovať o novinkách, akciách a ďalších zajímavostiach z nášho eShopu. Vašu e-mailovú adresu nikdy nezneuzijeme a neposkytneme tretej strane.