Úvod / Články / Sprievodca liečivými kameňmi – VI. časť - granát, heliotrop, chalcedón
Tlačiť

Sprievodca liečivými kameňmi – VI. časť - granát, heliotrop, chalcedón

Ďalšie tri liečivé kamene predstavujeme v tejto časti sprievodcu liečivými kameňmi. Sú to nádherný modrý chalcedón, tmavozelený heliotrop a čiernočierny granát. grin

Sprievodca liečivými kameňmi – VI. časť - granát, heliotrop, chalcedón

Granát

Granát je kryštál prepojený s koreňovou čakrou, ktorý pomáha prebudiť inštinkty na prežitie. V rámci liečivých vlastností môže pomôcť uvoľniť reumatické bolesti kĺbov, tiež podporiť vytváranie protilátok pri vírusových chorobách a infekciách. Ohrieva studené prsty na nohách a rukách.

Granát je ochranným kameňom majetku, myšlienok alebo dôveryhodnosti v práci. Slúži ako ochranný štít nášho energetického poľa.

Čakra: koreňová

Prvok: oheň

Heliotrop

Heliotrop môže byť nápomocný pri problémoch s krvou, tiež pri ochoreniach čriev a ľadvín. Heliotrop je známy ako kameň žien, znižuje menštruačné bolesti a je podporným kameňom pri zmenách, ktoré  nastávajú po menopauze. Pôsobí upokojujúco, pomáha znižovať nervozitu a eliminovať agresivitu. Je odporúčaným podporným kameňom pri problémoch s chudokrvnosťou a hemoroidmi.

V rámci duševných vlastností je heliotrop kameňom používaným pri skúmaní minulých životov. Môže byť nápomocný pri emočne vypätých situáciách, alebo pri fyzickom násilí. Je oporu tým, ktorí sú sami na výchovu dieťaťa.

Heliotrop možno použiť ako ochranu pred zlými snami a šikanovaním zo strany okolia.

Prvok: oheň

Čakra: koreňová / sakrálna

Chalcedón

Chalcedón je očistným kameňom. Pomáha dať do harmónie telo, myseľ a ducha. V rámci liečivých vlastností môže pomôcť zabrániť tvorbe očného tlaku, zmierniť príznaky sennej nádchy a alergických reakcií na rastliny. Je pomocným kameňom pri problémoch s ľadvinovými a žlčníkovými kameňmi. Je tiež podporným kameňom pre kojace mamičky.

Chalcedón podporuje tvorivé schopnosti. Je pomocným kameňom pri upevňovaní telepatickej komunikácie. Je možné ho nosiť pri potrebe vrátenia sa do reality, pri potrebe zahnať ilúzie a objaviť praktickú stránku života. Pomáha pri komunikačných problémoch, je nápomocný pri učení sa cudzích jazykov. Taktiež pomáha dosiahnuť pokoj a harmóniu a odstraňovať stres.

Prvok: vzduch

Čakra: sakrálna / koreňová

Galéria k článku

Prílohy

K článku neboli pridané žiadne prílohy.

Komentáre k článku

Doposiaľ nebol pridaný žiadny komentár.

Komentáre môžu pridávať len registrovaní užívatelia.

Chcete vedieť o novinkách a akciách v našom eShope?

Zaregistrujte sa do nášho newsletteru a 1x mesačne vás budeme informovať o novinkách, akciách a ďalších zajímavostiach z nášho eShopu. Vašu e-mailovú adresu nikdy nezneuzijeme a neposkytneme tretej strane.