Sprievodca liečivými kameňmi – IV. časť – Angelit, apatit, akvamarín

Témou štvrtého pokračovania nášho sprievodcu liečivými kameňmi je anjelsky kameň angelit, kameň zemskej energie apatit a kameň cestovania akvamarín. Angelit Angelit je vzácny kameň, ktorý dáva do súladu telo, myseľ a ducha. Je vhodným doplnkom …

Témou štvrtého pokračovania nášho sprievodcu liečivými kameňmi je anjelsky kameň angelit, kameň zemskej energie apatit a kameň cestovania akvamarín.

Angelit

Angelit je vzácny kameň, ktorý dáva do súladu telo, myseľ a ducha. Je vhodným doplnkom pri liečbe zvukom, či už ide o meditačnú hudbu, alebo zvuk tibetských mís. Je nápomocný pri krčných problémoch a poruchách štítnej žľazy, zmierňuje popáleniny a je vhodne zvoleným kameňom pri problémoch s pľúcami, ramenami, či s lebkou. Odporúča sa tiež nosiť ho pri snahe o redukciu hmotnosti.

V rámci duševných vlastností je angelit kameňom anjelských sfér, najmä v Peru ho považujú za veľmi silný a účinný liečivý kameň. Pomáha harmonizovať čakry priložením k spodnej časti chodidiel alebo jeho držaním v dlaniach. V ľuďoch prebúdza citlivosť a láskavosť.  Umožňuje prepojenie ľudí s ich strážnymi anjelmi a pomáha pri komunikácii so svetelnými bytosťami.

Čakra: krčná / srdcová

Prvok: vzduch

Apatit

Apatit je vhodné zvoliť, pokiaľ má človek strach z návštevy zubnej ambulancie. Jednak je nápomocný pri problémoch so  zubami a jednak pôsobí pri samotnom zákroku, aby sa pacient uvoľnil a zákrok prebehol príjemnejšie. Využíva sa tiež ako pomocník pri rednutí kostí. Pôsobí tiež na zníženie chuti do jedla, je teda pomocným kameňom pri chudnutí. Podporuje pamäť a koncentráciu.

Apatit nám pomáha usporiadať si veci, v prípade, že sa cítime byť zmätení a neistí. Tiež pomáha urovnať naštrbené medziľudské vzťahy na  pracovisku, či v rodine. Zmierňuje a utlmuje prchkosť a agresivitu. Apatit môže pomôcť znížiť stres a vypätie u pracovne vyťažených ľudí a tým zabrániť pocitu vyhorenia. Je to silný kameň, ktorý má schopnosť prepojiť nás so zemskou energiou. Apatit je aj kameňom duchovnej komunikácie, sprostredkúva komunikáciu so zvieratami alebo rastlinami.

Čakra: krčná

Prvok: vzduch / zem

Veľkosť cca: 7cm x 6cm

Akvamarín

Akvamarín pôsobí pozitívne pri problémoch so zubami, ďasnami, krkom, dýchacími cestami, inkontinenciou, močovým mechúrom, ľadvinami, nachladnutím. Pomáha tiež zbaviť strachu zo zubára. 

Akvamarín pomáha nájsť cestu k sebe párom, ktoré stratili vzájomnú dôveru. V pracovnej oblasti je nápomocný pri získavaní nových kontaktov, právnikom uľahčuje riešenie konfliktných situácií zmierlivou cestou. Akvamarín rozvíja intuíciu a meditačné schopnosti. Traduje sa, že akvamarín v sebe skrýva silu mora. Námorníci ho používali ako amulet, ktorý ich chránil pred búrkami. Je tiež známy ako „kameň cestovania.“

Prvok: voda

Čakra: krčná