Sprievodca liečivými kameňmi – III. časť – Avanturín zelený, achát, ametyst

V ďalšom pokračovaní nášho sprievodcu liečivými kameňmi zameriame našu pozornosť na avanturín zelený, achát a ametyst. Avanturín zelený Avanturín zelený môže byť nápomocný pri očných, kožných, urologických či pohlavných problémoch. Je tiež nazývaný kameňom plodnosti. …

V ďalšom pokračovaní nášho sprievodcu liečivými kameňmi zameriame našu pozornosť na avanturín zelený, achát a ametyst.

Avanturín zelený

Avanturín zelený môže byť nápomocný pri očných, kožných, urologických či pohlavných problémoch. Je tiež nazývaný kameňom plodnosti. Pomáha nám rozlišovať medzi dobrom a zlom, prekonávať úzkosť a strach, prináša želaný pokoj.  Umožňuje spojenie s kozmickou energiou a získať odpovede ohľadom nášho bytia.

Podporuje vieru v seba samého, v naše schopnosti, čo sa môže pozitívne odraziť v našom profesijnom a kariérnom živote. Školopovinným, či už dospelým alebo deťom, môže pomôcť dosiahnuť lepšie výsledky.
Avanturín zelený chráni našu auru pred vonkajšími alebo vnútornými rušivými vplyvmi.

Prvok: zem

Čakra: srdcová

Achát

Achátu sa pripisujú mnohé liečivé vlastnosti. Posilňuje funkcie vnútorných orgánov, pôsobí detoxikačne, môže byť nápomocný pri kožných problémoch a uľahčiť pôrod. Chráni telo pred röntgenovými lúčmi a radiáciou. Je považovaný za afrodiziakum, dodáva sexuálnu energiu.

Zlepšuje pamäťové a koncentračné schopnosti. Je tiež nazývaný ako kameň finančnej prosperity. Vo vzťahových problémoch pomáha posilňovať vernosť medzi partnermi.

Achát pôsobí ochranne proti absorbovaniu negatívnej energie z okolia.

Prvok: zem/vzduch

Čakra: koreňová

Ametyst

Ametyst je známy ako Budhov kameň, teší sa veľkej obľube najmä v Tibete. Je vhodným kameňom pri rôznych problémoch, je nápomocný pri problémoch so závislosťami. Upokojujúco pôsobí na žalúdok. Navodzuje príjemné sny. Podporuje imunitný systém. Pomáha aj pri redukcii hmotnosti.

Posilňuje ľudskú psychiku, výborne sa hodí na podporu duševnej pohody pri meditáciách, respektíve pri vykonávaní duševných činností. Môže byť spojením s minulými životmi.

Ametyst nás chráni pred škodlivými vplyvmi elektromagnetického žiarenia, je preto vhodné ho umiestniť blízko zdroja takéhoto elektromagnetického žiarenia, t.j. napríklad v blízkosti počítačov, tabletov, či televízorov.

Prvok: vzduch

Čakra: korunná

Použitá literatúra:

Telúch, P.: Amulety a talizmany, Bratislava Print-Servis, 1998