Sprievodca liečivými kameňmi – V. časť – Ametrín, býčie oko, citrín

Prinášame Vám ďalší diel nášho sprievodcu liečivými kameňmi. Prečítajte si, či práve pre Vás nie je vhodný ametrín, býčie oko či citrín. Ametrín Ametrín pomáha harmonizovať auru, dať ju do súladu a negatívnu energiu nahrádza …

Prinášame Vám ďalší diel nášho sprievodcu liečivými kameňmi. Prečítajte si, či práve pre Vás nie je vhodný ametrín, býčie oko či citrín.

Ametrín

Ametrín pomáha harmonizovať auru, dať ju do súladu a negatívnu energiu nahrádza pozitívnou. Telo napĺňa svetlom a radosťou. Môže byť vhodným kameňom pri boji so závislosťami. Workoholikom môže pomôcť pri prehodnotení svojho života a nájdení toho pravého zmyslu. Využíva sa aj na uľahčenie komunikácie s duchovnými bytosťami.

Znamenie zverokruhu: Blíženci

Čakra: Temenná

Býčie oko

Liečivé vlastnosti: je vhodným kameňom po náročnom a vyčerpávajúcom období, pretože nabíja človeka pozitívnou energiou.  Môže mať priaznivý vplyv na depresívne stavy, podporiť liečbu hrdla a očí. Je pomocným kameňom pri získavaní sebaistoty, prekonávaním strachu z vystúpenia pred publikom. Môže byť nápomocný na podporu zotavenia sa po chirurgických zákrokoch. Tiež pomáha uvoľňovať svalové kŕče.

Duševné vlastnosti:  býčie oko si môžeme zvoliť, keď potrebujeme zmenu v živote, podporiť chuť ísť ďalej, napredovať. Je to kameň odvahy, ktorý má pôsobiť ako aktivátor energie, nasmerovať k aktívnemu prežívaniu života.

Ochranné funkcie: býčie oko pomáha udržiavať našu, je ochranným kameňom chirurgov.

Prvok: zem

Čakra: koreňová, krčná

Citrín

Liečivé vlastnosti: citrín si možno vybrať pri problémoch s črevami, slezinou a žlčníkom. Môže byť nápomocný pri znižovaní toxínov v tele a podpore liečenia depresívnych stavov.. Zmierňuje kožné problémy a alergie.

Duševné vlastnosti: citrín prináša do života radosť a prosperitu. Pomáha pri potrebe zahĺbiť sa do svojho vnútra a venovať sa sebe samému. Pomáha prikloniť sa k správnemu rozhodnutiu, keď prežívame vnútorný rozpor. Dokáže harmonizovať narušené rodinné či pracovné vzťahy.. Nosením v peňaženke nám pomôže k zisku financií.

Ochranná funkcia: citrín vyžaruje pozitívnu energiu, ktorá zaháňa nočné mory.

Prvok: vzduch

Čakra: solárneho plexu