Na veľké pysky ohanbia pomôže labioplastika

Plastické operácie nám pomáhajú predovšetkým s pozdvihnutím sebavedomia a často dokážu zároveň zjednodušiť náš každodenný život. Plastika ohanbia má potenciál zlepšiť sexuálny život, ale aj podporiť pocit pohodlia po celý deň. Kedy sa vnútorné pysky …

Plastické operácie nám pomáhajú predovšetkým s pozdvihnutím sebavedomia a často dokážu zároveň zjednodušiť náš každodenný život. Plastika ohanbia má potenciál zlepšiť sexuálny život, ale aj podporiť pocit pohodlia po celý deň.

Kedy sa vnútorné pysky považujú za veľké?

Ako takmer vo všetkom, čo sa týka ľudí, ani tu neexistuje všeobecne platné pravidlo, kedy sú pysky ohanbia priveľké. Riadime sa tým, čo nám hovorí naše telo. Ak sa žena hanbí vyzliecť pred partnerom, alebo aj sama pred sebou, ovplyvňuje to jej vlastné sebahodnotenie a sexuálny život, môže uvažovať nad úpravou. Indikátorom sú zároveň zdravotné ťažkosti alebo nepohodlie, napríklad pri sedení, pri bicyklovaní a pri iných aktivitách.

Zmenšenie pyskov ohanbia - labioplastika
zdroj: freepik.com

Kedy je potrebná labioplastika?

Labioplastika, teda plastická operácia pyskov ohanbia, je odporúčaná v prípade, že ich tvar a veľkosť žene prekáža pri bežných činnostiach, pri športovaní, sedení, alebo pri sexuálnych aktivitách. Odporúča sa taktiež v prípade, že spôsobuje výrazne znížené sebavedomie žien, nakoľko hrozí riziko rozvinutia depresie v súvislosti s týmto kozmetickým a zdravotným problémom. 

Ako prebieha zmenšenie pyskov ohanbia?

Po úvodných vyšetreniach a naplánovaní operácie zmenšenia veľkých pyskov ohanbia je potrebné počkať na skončenie najbližšej menštruácie. Klientka by nemala užívať lieky na riedenie krvi a mala by si pripraviť sedacie kúpele v bórovej vode. 

Samotný zákrok prebieha v lokálnej anestéze. Lekár najskôr naznačí veľkosť a tvar pyskov ohanbia, ktoré pacientka následne odsúhlasí. Potom je injekčne podaná lokálna anestéza, čo môže cítiť ako tlak alebo bolesť. Následne chirurg modeluje pysky ohanbia odstránením nadbytočných častí a zošitím rán, ktoré vzniknú. 

Po operácii je bežným sprievodným javom opuch a modrinky v oblasti šitia. Celý zákrok trvá približne 60 minút. Po ňom pacientka oddychuje na lôžku a po niekoľkých hodinách v doprovode odchádza domov. 

Pooperačná starostlivosť zahŕňa najmä zvýšenú hygienu, kúpele v bórovej vode a pravidelné kontroly u gynekológa.

Aká je cena labioplastiky?

Za takéto omladenie intímnych partií, teda zmenšenie pyskov ohanbia, zaplatíte od 800eur. Okrem mladistvého vzhľadu tento zákrok podľa mnohých žien vedie aj k zvýšeniu citlivosti a tým k lepšiemu sexuálnemu životu. Vďaka silnejšiemu vzrušeniu je v niektorých prípadoch odstránený aj problém so suchosťou vagíny.