Sprievodca liečivými kameňmi – I. časť – Jaspis dalmatínsky, jaspis obrázkový, jaspis brekciový

Milí priatelia, v nasledujúcej sérii článkov sme pre Vás pripravili stručný prehľad a charakteristiky liečivých kameňov, ktoré máme v našej ponuke. Veríme, že Vám tento sprievodca uľahčí orientáciu nielen vo veľkom množstve samotných kameňov, ale …

Milí priatelia,

v nasledujúcej sérii článkov sme pre Vás pripravili stručný prehľad a charakteristiky liečivých kameňov, ktoré máme v našej ponuke. Veríme, že Vám tento sprievodca uľahčí orientáciu nielen vo veľkom množstve samotných kameňov, ale aj v spleti dostupných informácií o ich vlastnostiach a možných účinkoch.

V prvom diele nášho sprievodcu zameriame našu pozornosť na skupinu kameňov označovanú ako jaspisy, a to konkrétne na jaspis dalmatínsky, jaspis obrázkový a jaspis brekciový. Predmetom ďalšieho dielu bude jaspis červený, jaspis leopardí a jaspis mookait.
Jaspisy sú jedny z najstarších polodrahokamov a sú považované za ochranné kamene a kamene stability. Prinášame Vám krátky prehľad vlastností tých, ktoré máme v našej ponuke, a to či už vo forme prírodných alebo tromlovaných kameňov a šperkov, ako sú náhrdelníky, náušnice a náramky.

Jaspis dalmatínsky


Medzi liečivé vlastnosti jaspisu dalmatínskeho patrí prečistenie a nabitie aurického poľa energiou, čím posilňuje naše vnútorné orgány. Účinkuje taktiež pri problémoch so zápchou. V prípade, že Vaše dieťa má strach zo zvierat, tento kameň môže byť pre Váš problém tou správnou voľbou.
Čo sa týka jeho duševných vlastností, jaspis dalmatínsky pomáha nájsť pravdu a zbavuje ľudí falošnosti.  V prípade animozity medzi kolegami v práci pomáha jaspis dalmatínsky obnoviť spoluprácu a potlačiť zvýšenú rivalitu. Je výborným pomocníkom pre tých, ktorí pracujú so zvieratami.
V rámci ochrannej funkcie je  jaspis dalmatínsky vhodným ochranným amuletom pre domáce zvieratá.
Prvok: zem
Čakra: koreňová


Jaspis obrázkový


Jaspis obrázkový pomáha potlačiť príznaky alergie, môže byť nápomocný pri problémoch s tráviacim traktom, žlčníkom a ľadvinami. Jeho pozitívne vlastnosti možno pozorovať pri liečení dermatologických problémov. Má priaznivé účinky pri posilňovaní činnosti čriev.
Jaspis obrázkový znásobuje pocit empatie s našimi blízkymi a okolitým svetom. Možno ho použiť na utlmenie prejavov žiarlivosti a na posilnenie dôvery medzi partnermi. V prípade problémov so spánkom, odporúča sa ho umiestniť v blízkosti miesta, kde spíme, v dôsledku čoho by mal byť spánok pokojnejší.

Ako ochranca pôsobí proti nočným morám a takisto pomáha prekonávať obavy a pocity neistoty z budúcnosti.
Prvok: zem
Čakra: solárneho plexu

Jaspis brekciový


Liečivé vlastnosti jaspisu brekciového je možné využiť pri problémoch s krvou a taktiež pri srdcových a gynekologických problémoch. Pomáha zmierňovať menštruačné krvácanie. Je tiež pomocníkom pri nedostatočnom raste nechtov a vlasov.
Duševnou silou jaspisu brekciového je schopnosť posilňovať odolnosť voči ľuďom v rámci medziľudských vzťahov. Je taktiež označovaný ako kameň vernosti, plodnosti a lásky. Pozitívne ovplyvňuje vôľu človeka, jeho silu a odhodlanie. Jaspis brekciový pomáha prekonávať životné sklamania a dodáva energiu do nových začiatkov. Inými slovami slúži ako prírodný dobíjač energie.
Jaspis brekciový pôsobí preventívne proti ochoreniam kože a zvýšenej funkcii štítnej žľazy.
Prvok: oheň
Čakra: koreňová