Sprievodca liečivými kameňmi – II. časť – Jaspis červený, jaspis leopardí, jaspis mookait

V tejto časti nášho Sprievodcu liečivými kameňmi sa zameriame na účinky a vlastnosti Jaspisu červeného, Jaspisu leopardieho a Jaspisu mookait. Jaspis červený Červený jaspis má v rámci liečivých vlastností rôznorodé využitie. Je nápomocný pri ženských …

V tejto časti nášho Sprievodcu liečivými kameňmi sa zameriame na účinky a vlastnosti Jaspisu červeného, Jaspisu leopardieho a Jaspisu mookait.

Jaspis červený

Červený jaspis má v rámci liečivých vlastností rôznorodé využitie. Je nápomocný pri ženských problémoch, či už pri zmierňovaní menštruačných bolestí ako aj pri prejavoch menopauzy. Prehrieva studené končatiny a môže byť užitočný pri problémoch s krvou. Pri problémoch s chudokrvnosťou je jaspis červený vhodnou voľbou. Tiež pôsobí priaznivo v oblasti sexuality a plodnosti.

Červený jaspis pôsobí pozitívne na našu náladu, pomáha znižovať stres. Posilňuje sebadôveru a schopnosť čeliť výzvam dňa. Jaspis prináša pomoc pri rekonvalescencii po rôznych chorobách a psychických problémoch, harmonizuje čakry.  Je tiež známy ako kameň bojovníkov, priaznivo pôsobí na silu a vitalitu.  Pre malé deti je však veľmi silný.

V rámci ochrannej funkcie nás chráni pred zlom a násilím.  Už starí Egypťania pridávali červený jaspis do svojich amuletov.

Prvok: oheň

Čakra: koreňová

Jaspis leopardí

Jaspis leopardí je kameňom regenerácie. Keď ho nosíme pri sebe, pozitívne vplýva na náš organizmus, cítime sa mladší a vitálnejší. Pomáha pri kožných problémoch, tiež pri hojení rán po bodnutí hmyzom.

Jaspis leopardí sa zaraďuje medzi šamanské kamene a spája sa s múdrosťou zvierat. Lieči zranené city po prežití pracovných, rodinných, alebo finančných problémov. Jaspis leopardí posilňuje dôveru medzi deťmi a zvieratami. Používa sa k astrálnemu cestovaniu.

Jaspis leopardí je považovaný za ochrancu mačiek.

Prvok: vzduch

Čakra: tretie oko

Jaspis mookait

Ako viaceré druhy jaspisov aj jaspis mookait je nápomocný pri problémoch s krvou. Pozitívne taktiež pôsobí na pečeň a slezinu, posilňuje imunitný systém a pomáha zabraňovať vzniku akné a zápalových procesov.

V duševnej oblasti jaspis mookait nabáda človeka k trpezlivosti a pokore. Pôsobí na jednej strane posilňujúco, na strane druhej však aj zároveň upokojujúco. Pomáha nám pri rozhodovaní sa o vlastnej budúcnosti, nájsť tú správnu cestu. V pracovnej oblasti pozitívne vplýva na organizačné schopnosti, v súkromí znásobuje pocit radosti a odhodlania. 

Prvok: zem

Čakra: koreňová