Účinky medu v domácej kozmetike

Med je skvelý nielen ako pochutina, ale má mnohé zdravotné benefity, a dokonca z neho vieme ťažiť aj v kozmetike. Chcete vedieť ako? Kvalitný med je doslova nabitý vitamínmi a antioxidantmi. Vedeli ste, že sa …

Účinky medu v domácej kozmetike

Med je skvelý nielen ako pochutina, ale má mnohé zdravotné benefity, a dokonca z neho vieme ťažiť aj v kozmetike. Chcete vedieť ako?

Kvalitný med je doslova nabitý vitamínmi a antioxidantmi. Vedeli ste, že sa v ňom nachádza až 22 aminokyselín, 27 minerálov a viac ako 500 enzýmov? Z tohto prírodného sladidla ťaží naše telo v podobe energie, zdravie (má protizápalové a imunitu posilňujúce účinky) a môže aj naša pleť.

Aké má účinky med na pokožku?

Vďaka enzýmom med chráni našu kožnú bariéru, posilňuje ju a pôsobí antibakteriálne.

Pleťová kozmetika a med

Medová kozmetika je naozaj skvelá, a ak sa o tom chcete presvedčiť, pridajte pomaly med do svojej rutiny.

Pleťová kozmetika a med
Woman at home applying cream mask

Na akú pleť je med vhodný a aké má účinky?

Blahodárne účinky medu si zamiluje hlavne mastná, aktózna, ale aj normálna či suchá pokožka. Opatrní by ste mali byť len pri citlivej pleti, tá môže reagovať na účinky medu podráždením.

Medová maska na tvár

Medová maska na tvár je výborná na večernú regeneráciu. Potrite si medom tvár, nechajte pár minút pôsobiť a opláchnite vlažnou vodou.

Medom proti suchej pokožke

Suchá pleť potrebuje extra výživu, preto aj med vám môže pomôcť pri jej vyživovaní.

Ako pôsobí med na pokožku?

Čistý med bez umelých cukrov vám dodá do pokožky všetky potrebné vitamíny a minerály (hlavne vitamín B, vápnik, zinok, draslík a železo). Pri dlhodobom používaní bude pleť svieža, žiarivá a zbavená toxínov.

Recept na pleťové mlieko s medom

Zmiešajte si lyžičku medu s lyžičkou kokosového oleja, a primiešajte to do obľúbeného hydratačného pleťového mlieka. Vaša pokožka bude ako v bavlnke.

Ako ešte môžete využiť med v kozmetike?

Domáca kozmetika sa bez medu jednoducho nezaobíde. Okrem masiek na tvár ho využijete aj na vlasy a telo.

Zábal na ruky

Zmiešajte polievkovú lyžicu panenského olivového oleja s medom, do zmesi ponorte ruky, a nechajte pôsobiť. Po chvíľke budú vaše ruky ako vymenené.

Medový kúpeľ

Ak si chcete rozmaznať celé telo, do teplej vody vlejte liter teplého mlieka, v ktorom ste rozmiešali tri lyžice medu. Ponorte sa do vane a relaxujte.

zdroj obrázkov: freepik.com