Vonné tyčinky vhodné na aromaterapiu

Výroba vonných tyčiniek je starodávne posvätné umenie, ktoré sa spomína už v starých védskych textoch. V krajinách Orientu sa vonné tyčinky tradične používajú pri chrámových obradoch, ako obeť bohom, alebo pri meditáciách. V krajinách západných …

Aromaterapia vonné tyčinky Indické a Japonské

Výroba vonných tyčiniek je starodávne posvätné umenie, ktoré sa spomína už v starých védskych textoch. V krajinách Orientu sa vonné tyčinky tradične používajú pri chrámových obradoch, ako obeť bohom, alebo pri meditáciách. V krajinách západných sú cenené predovšetkým pre svoj aromaterapeutický potenciál – vonné tyčinky pôsobia antistresovo, upokojujú myseľ a majú celý rad pozitívnych účinkov na psychiku človeka, navyše čistia a dezinfikujú ovzdušia od rozličných baktérií a mikróbov.

Vonné tyčinky sú používané najčastejšie v čajovniach, masážnych salónoch, obchodoch a obchodíkoch s tovarom ezoterickým a orientálnym a všade tam, kde je potrebné nechať starosti, problémy a stres za dverami a vstúpiť uvoľnený, s otvoreným srdcom a mysľou.

Vonné tyčinky sa vyrábajú tradičnými postupmi z čisto prírodných surovín, ako sú byliny, sušené kvety, santalové drevo, esenciálne oleje a ďalšie ingrediencie. Ďalej sa spracovávajú s ohľadom na tradíciu konkrétnej krajiny, z ktorej pochádzajú.

Indické vonné tyčinky

India patrí medzi najväčších vývozcov vonných tyčiniek, je tomu tak vďaka starobylej tradícií vo výrobe vonných tyčiniek. Voňavý dim sa považuje v Indii za potravu pre hinduistických bohov. Pre jednotlivých bohov Bharma, Višnu a Shiva sa prináša obeť vo forme dimu aj niekoľkokrát za deň. Používanie vonných tyčiniek je bežné v Indii aj pri náboženských rituáloch a pri spopolnení zosnulých. Dnes sa vonné tyčinky využívajú pre ich príjemnú vôňu aj bežne v domácnostiach na zlepšenie atmosféry.

Japonské vonné tyčinky

Históriu vonných tyčiniek v Japonsku započali Budhistický mnísi, ktorý ich využívali pri meditácii. Japonské vonné tyčinky sa vyznačujú svojou jemnou, nenásilnou vôňou a ich výroba sa považuje za najvyššie umenie. Originálne japonské vonné tyčinky vyrobené z kvalitných prírodných produktov si obľúbi každý.